Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie definitiva pronunta de instanta de apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie definitiva pronunta de instanta de apel

buna ziua,

o decizie definitive pronunta in apel poate fi atacata?
apelul a fost pierdut pe tardivitate.
Daca apelul este ultima cale de atac, nu mai aveti ce face.
S-a judecat in fond la tribunal,sentinta a fost data cu apel, iar pe sentinta din apel(care s-a judecat la curtea de apel) scrie doar "definitiva", nu cu recurs in termen de...
Nu mai poate fi atacata cu recurs.Aveti la dispozitie caile extraordinare de atac , daca sunt indeplinite conditiile legale:revizuire,contestatie in anulare.