Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Comert cu amanuntul
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Comert cu amanuntul

Buna ziua ! intrebarea mea este urmatoarea: daca o societate cu activitate de comert cu amanuntul achizitioneaza din webshopuri marfa cu bon fiscal si insotita de factura emisa cu datele firmei , poate sa intocmeasca receptia si sa o vanda mai departe catre clienti ?
multumesc anticipat de lamuriri !

Daca marfa are originea si pretul precizate prin bon/factura si este si insotita de certificate calitate/garantie, de ce nu ?