Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... refuz inregistare contestatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

refuz inregistare contestatie

Buna ziua!
Am transmis catre Tribunal sectia penala o contestatie in temeiul art 596 ncpp si ni sa returnat inapoi fara a fi inregistata pe motiv ca aceasta cerere a fost deja solutionata.Intradevar sa solutionat odata aceasta contestatie, dar intre timp au aparut elemente noisi de acea am mai formulat o noua contestatie! Nu am regasit nicaieri in legislatia romaneasca o astfel de prevedere prin care nu mai putem formula o noua cerere! Este normal asa ceva___
Buna ziua!

Nu este normal. Trebuia sa se dea termen si sa se respinga in sedinta publica.

Cu stima.
Si ce putem face in acest caz?