Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Hotararea de divort trebuie si legalizata ?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Hotararea de divort trebuie si legalizata ?

Buna seara, tocmai am terminat un proces de divort prin tribunal...si hotarea este defitiva...doar....in care imi scrie ca este definitiva in privinta divortului.Pot schimmba cartea de identitate sau trebuie sa mai astept vreun anumit timp?Va mutumesc !
Fara hotarare legalizata nu puteti schimba cartea de identitate.
multumesc tare mult