avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Hotararea de divort trebuie si legalizata ?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Hotararea de divort trebuie si legalizata ?

Buna seara, tocmai am terminat un proces de divort prin tribunal...si hotarea este defitiva...doar....in care imi scrie ca este definitiva in privinta divortului.Pot schimmba cartea de identitate sau trebuie sa mai astept vreun anumit timp?Va mutumesc !
Cel mai recent răspuns: myo , utilizator 21:22, 17 Iunie 2015
Fara hotarare legalizata nu puteti schimba cartea de identitate.
multumesc tare mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca in caz de divort prin comun acord ContSters293073 ContSters293073 Buna ziua, Pe 30 aprilie am avut termenul final pt divort prin acord comun.Tin sa precizez faptul ca am fost casatorita timp de 7 ani si din casatorie a ... (vezi toată discuția)
Pasaport minor mihaelas83 mihaelas83 Buna ziua, La sfarsitul lunii august voi pleca cu fetita mea (7ani jumatate) in Italia, pt o saptamana. Stiu ca este nevoie ca ea sa aiba pasaport pentru a ... (vezi toată discuția)
Preschimbare carte de identitate Florin Lucian Manolescu Florin Lucian Manolescu La preschimbarea cartii de identitate comunicarea privind divortul trebuie legalizata sau semnata la tribunal. Ea a fost trimisa prin posta. (vezi toată discuția)