Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contencios administrativ şi fiscal Obiect: obligaţia ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contencios administrativ şi fiscal Obiect: obligaţia de a face. Primaria nu raspunde solicitarilor unui tribunal

Contencios administrativ şi fiscal
Obiect: obligaţia de a face
Irina - Reclamant
CONSILIUL LOCAL AL PRIMĂRIEI gggg PRIN REPREZENTANT LEGAL Pârât

Ora estimata: 10:30
Complet: Complet 5 Fond
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru lipsa relaţiilor solicitate prin citaţie pârâtului, acorda termen şi dispune citarea acestuia, cu aceeaşi mentiune ca în precedent.
Document: Încheiere de şedinţă 01.07.2015
Poate spune,scrie cineva ce se va petrece in acest dosar OBLIGATIA DE A FACE. Primaria gggg nu mi-a raspuns unei cereri facute catre primarie, privind atribuirea unui loc de casa. Va rog a observa ca acesta primarie gggg evita si raspunsurile catre tribunal. Ce se paote intampla daca primaria gggg nu raspunsde nici solicitarilor facute de tribunal ?
Instanta poate amenda primarul, si sa-l oblige la plata de daune pana la primirea raspunsului.
Care este procedura Instantei de judecata ? Citeaza parata primarie ? Acorda termen ? Care este termenul 10 zile- 30 zile ?? Dupa care daca parata primarie daca iarasi nu raspunde ?
Concret care si cum se dau termene de judecata in aceasta situatie de mai jos ?
Multumesc anticipat tuturor,

Ora estimata: 10:30
Complet: Complet 5 Fond
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru lipsa relaţiilor solicitate prin citaţie pârâtului, acorda termen şi dispune citarea acestuia, cu aceeaşi mentiune ca în precedent.
Document: Încheiere de şedinţă 01.07.2015,,,