avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contencios administrativ şi fiscal Obiect: obligaţia ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contencios administrativ şi fiscal Obiect: obligaţia de a face. Primaria nu raspunde solicitarilor unui tribunal

Contencios administrativ şi fiscal
Obiect: obligaţia de a face
Irina - Reclamant
CONSILIUL LOCAL AL PRIMĂRIEI gggg PRIN REPREZENTANT LEGAL Pârât

01.07.2015
Ora estimata: 10:30
Complet: Complet 5 Fond
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru lipsa relaţiilor solicitate prin citaţie pârâtului, acorda termen şi dispune citarea acestuia, cu aceeaşi mentiune ca în precedent.
Document: Încheiere de şedinţă 01.07.2015
Poate spune,scrie cineva ce se va petrece in acest dosar OBLIGATIA DE A FACE. Primaria gggg nu mi-a raspuns unei cereri facute catre primarie, privind atribuirea unui loc de casa. Va rog a observa ca acesta primarie gggg evita si raspunsurile catre tribunal. Ce se paote intampla daca primaria gggg nu raspunsde nici solicitarilor facute de tribunal ?
Cel mai recent răspuns: telecomanda , utilizator 17:49, 1 Iulie 2015
Instanta poate amenda primarul, si sa-l oblige la plata de daune pana la primirea raspunsului.
Care este procedura Instantei de judecata ? Citeaza parata primarie ? Acorda termen ? Care este termenul 10 zile- 30 zile ?? Dupa care daca parata primarie daca iarasi nu raspunde ?
Concret care si cum se dau termene de judecata in aceasta situatie de mai jos ?
Multumesc anticipat tuturor,

,,, 01.07.2015
Ora estimata: 10:30
Complet: Complet 5 Fond
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru lipsa relaţiilor solicitate prin citaţie pârâtului, acorda termen şi dispune citarea acestuia, cu aceeaşi mentiune ca în precedent.
Document: Încheiere de şedinţă 01.07.2015,,,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare care sa tina loc de act autentic ELENA GABRIELA ELENA GABRIELA 1.Bunicul a decedat in anul 1975 , au ramas sotia supravietuitoare si cei 2 copii. In anul 2012 luna februarie a decedat tatal meu (fiul natural al bunicului ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! vă rog, ajutați-mă să înțeleg o anume problemă- ... reliana reliana Bună ziua! Vă rog, ajutați-mă să înțeleg o anume problemă- nu am studii de specialitate. Astăzi, consultând site-ul postal.just.ro, am constatat ... (vezi toată discuția)
Onorariu avocat pircanflorian pircanflorian Mama are un dosar pe rol Nr. unic (nr. format vechi) : 1381/109/2013 Data inregistrarii 01.02.2013 Data ultimei modificari: 18.02.2014 Sectie: Secţia ... (vezi toată discuția)