Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transport angajati pe timp de noapte.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transport angajati pe timp de noapte.

Buna seara. Am si eu o intrebare daca stie cineva daca firmele , au obligatia de a asigura transportul angajatilor, pe timpul noptii dupa terminarea programului in conditiile in care transportul in comun nu mai este la acea ora. Exemplu termin munca la ora 02.00 si nu am cu ce sa ajung acasa. Va multumesc anticipat , si astept un raspuns.
Angajatorii nu au o astfel de obligatie , decat daca ea este prevazuta in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.