Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transport colete international
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transport colete international

Buna ziua . As dori sa incep o mica afacere in domeniul transportului de colete international ( in special Italia ) . As dori sa stiu ce documente / avize /autorizatii , imi sunt necesare pentru aceasta activitate .
Mentionez ca firma este infiintata si am codul CAEN 4941 pentru transportulrutieer de marfuri .
Din cate am intalnit( eu incerc sa autorizez pt transport animale) se pare ca trebuie sa ai atestat ca sofer pentru transport international; casco;sa ai manager de transport( poti fi tot tu); sa ai autorizata RAR masina pt transport.... cam atat am intalnit pana acum.
SUCCES