Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Majorare pct pensie gr I
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Majorare pct pensie gr I

Buna ziua, am o decizie de pensionare emisa in data de 09.12.2010, am beneficiat de reducerea varstei datorita gr I (am lucrat 6 ani) si gr II (9 ani)
Stagiul complet de cotizare 27 de si 10 luni.
Punctajul mediu anual, 1,042 la care se mentioneaza " din care, maj. OUG 209/2008 si nr pct realizate conf OUG 209/2008 4,II,"
Intrebarea mea este: aceasta OUG 209/2008 trebuia pusa in aplicare la 01.01.2011 de ce apare in decizia de pensionare din 2010 ca fiind aplicata si,daca conform datelor de mai sus beneficiez de marirea punctului de pensie aferent anilor lucrati in gr I si II, ca e mare dandana cu atatea modificari si schimbari, asa ca sa ne bage in ceata #-o:)
Daca vi s-au aplicat prevederile O.U.G.209/2008,nu mai puteti beneficia de alta majoare.
S-a acordat tot la deschiderea drepturilor.