Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma in insolventa propune reorganizare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma in insolventa propune reorganizare

Am un contract de vanzare-cumparare (in derulare) a unei case, intre mine, pers fizica si o firma care a intrat in insolventa anul trecut. Contractul este pe inca 3 ani cu plata in rate anuale. Cui trebuie sa platesc ratele de acum incolo, daca firma va intra in reorganizare.
Rata pe anul in curs am platit-o administratorului judiciar, in contul de insolventa.
Buna seara .
Platile le veti face in continure in conturile firmei, deschise de catre administratorul judiciar-practician in insolventa deoarece vechiul administrator a fost inlocuit pe perioada reorganizarii firmei.
Cu stima,
Marius Bote .
Marius Bote, Practician in insolventa