Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate folosi cineva rau intentionat de copie dupa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate folosi cineva rau intentionat de copie dupa CUI-ul unei societati?

Buna ziua,

O copie dupa CUI-ul unei firmei este valabil daca nu e insotit si de original? Cineva rau intentionat ar putea folosi aceasta copie pentru a face rau firmei?
Multumesc.
Se poate folosi de acea copie , chiar daca nu are originalul.
Se pot face tot felul de falsuri in ziua de azi.
Daca se vor face firma isi va putea dovedi nevinovatia.