avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... URGENT- incadrare grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

URGENT- incadrare grupa de munca

Buna ziua,

Am un fost angajat care a lucrat in perioada 1992-1994 cu functia de mecanic agricol. Trebuie sa ii completez o adeverinta de vechime in vederea pensionarii. Unde gasesc in ce grupa trebuie sa-l incadrez. Grupa a II-a este din cate stiu eu, dar trebuie sa scriu si temeiul legal. Aveti idee cum sa scriu in adeverinta sau unde sa caut? Am gasit Ordinul M.M.P.S nr. 50/90, dar nu sunt anexele complete.
Va rog mult daca puteti sa ma ajutati. Imi trebuie destul de repede un raspuns.

Multumesc,
Cu stima,
Gina
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:43, 20 August 2015
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gasiti ordinul 50/90 in documente utile,aici:

www.avocatnet.ro/content/con...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordinul 50 grupa a2a mecanici agricol FRD FRD Nu gasesc in acest ordin ca mecanicii agricoli vor beneficia de acordarea grupei a2a. Va rog sa ma jutati. Din discutie si cautari pe google nu gasesc la ... (vezi toată discuția)
Grupa 2 Alex3101 Alex3101 Buna ziua, tatăl meu a primit până în 1990 grupa 2, fiind tehnician agricol in baza Ord.50/90 anexa 2 pct.178 ( am căutat pe net și nu găsesc punctul ... (vezi toată discuția)
Ordinul 50/1990 NastasescuIlie NastasescuIlie Va rog, daca are cineva : adresele ,ordinele, etc.prin care MMOS, a complectat ,,Ordinul 50/1990 anexa I si le-a difuzat la casele de pensii,ITM. Multumesc ... (vezi toată discuția)