Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... URGENT- incadrare grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

URGENT- incadrare grupa de munca

Buna ziua,

Am un fost angajat care a lucrat in perioada 1992-1994 cu functia de mecanic agricol. Trebuie sa ii completez o adeverinta de vechime in vederea pensionarii. Unde gasesc in ce grupa trebuie sa-l incadrez. Grupa a II-a este din cate stiu eu, dar trebuie sa scriu si temeiul legal. Aveti idee cum sa scriu in adeverinta sau unde sa caut? Am gasit Ordinul M.M.P.S nr. 50/90, dar nu sunt anexele complete.
Va rog mult daca puteti sa ma ajutati. Imi trebuie destul de repede un raspuns.

Multumesc,
Cu stima,
Gina
Gasiti ordinul 50/90 in documente utile,aici:

www.avocatnet.ro/content/con...