Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cass oprit pe pensie vaduva veteran de razboi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cass oprit pe pensie vaduva veteran de razboi

este legal ca mamei mele care este vaduva de veteran de razboi sa i se opreasca din pensie CASS ?
Terbuie sa solicite intai acordarea facilitatii de vaduva de veteran de razboi, pentru a beneficia de toate drepturile cuvenite. La casa judeteana de pensii.
adica sa le scrie la CNPP ? pai tot cu antetul asta primeste o indemnizatie de pe urma tatalui meu decedat , veteran de razboi ! suntem din Bucuresti ! cupoanele sunt identice ca format cu sigla CNPP !
sorineldobre a scris:
e normal ca unei vaduve de veteran de razboi sa i se opreasca din pensie CASS ? am primit un raspuns nesatisfacator si vad ca altul nu mai vine ! mama are toate documentele de vaduva de veteran si primeste o indemnizatie in aceasta calitate culmea tot pe un talon cu antet CNPP ca si talonul de pensie . deci faptul ca ea trebuie sa informeze casa de pensii de calitatea ei cade zic eu . CNPP ii trimite si pensia si indemnizatia dupa tatal meu care a fost veteran de razboi . deci CNPP ii cunoaste calitatea de vaduva de veteran de razboi ! Un raspuns competent ? va rog!

~ Conținut șters la cerere ~
multumesc !