Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Majorare 25% salarii in sanatate din octombrie 2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Majorare 25% salarii in sanatate din octombrie 2015

Buna ziua,
Majorarea cu 25 % a salariului lucratorului in sanatate se aplica la ce salariu ( de baza, net, brut, regie, cu sporuri,fara,persoane in intretinere )?
Ma poate ajuta cineva cu o simulare?
Cu multumiri!
In mod normal majorarea se acorda la salariul de baza. Celelalte elemente componente ale salariului brut mentionate se calculeaza raportate la noul salariu de baza. In mod evident salariul net nu se va mari cu 25%, aici intervenind influenta retinerilor din salariu.
LIVIU NISTEA, utilizator
Adica 170 ron impozabil...
Cuantumul brut al salariilor de bază se majorează cu 25% faţă de nivelul acordat pentru luna septembrie 2015.