avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Anulare cod TVA ca urmare a suspendarii activitatii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Anulare cod TVA ca urmare a suspendarii activitatii

Buna ziua. Va rog sa aveti amabilitatea sa-mi raspundeti care sunt implicatiile fiscale ale returului de marfa efectuat dupa anularea codului de tva, ca urmare a suspendarii activitatii. Firma nu avea stoc de marfa la data inregistrarii suspendarii pt ca ceea ce primea, livra imediat. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters294670 , utilizator 11:09, 25 Octombrie 2015
Dupa suspendarea activitatii nu mai puteti avea operatiuni:nici de livrari/nici de achizitii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspedarea activitatii-implicatii fiscale elenate elenate Buna ziua. Va rog sa aveti amabilitatea sa-mi raspundeti, care este tratamentul contabil si fiscal al returului de marfa efectuat dupa suspendarea activitatii ... (vezi toată discuția)
Nedumerire : se plãteºte tva la stocul de marfã la suspendare activitate ? copacel copacel Bună ziua Situaţia mea : trebuie să suspend activitatea societăţii pentru o perioadă de un an. Deţin un magazin cu scule, unelte, etc...(adică produse ... (vezi toată discuția)
Factura catre primarie gabriolet gabriolet Buna ziua! Am emis astazi o factura catre o primarie. Banii mi-i vireaza pana miercurea viitoare( 28.07). Eu marfa o livrez in termen de10 zile ( 8.08) dupa ... (vezi toată discuția)