Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Anulare cod TVA ca urmare a suspendarii activitatii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Anulare cod TVA ca urmare a suspendarii activitatii

Buna ziua. Va rog sa aveti amabilitatea sa-mi raspundeti care sunt implicatiile fiscale ale returului de marfa efectuat dupa anularea codului de tva, ca urmare a suspendarii activitatii. Firma nu avea stoc de marfa la data inregistrarii suspendarii pt ca ceea ce primea, livra imediat. Va multumesc
Dupa suspendarea activitatii nu mai puteti avea operatiuni:nici de livrari/nici de achizitii.