Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conflict la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conflict la locul de munca

Buna ziua. Fiull meu lucreaza la o firma, are 19 ani, si sistematic este agresat verbal de catre o colega, il ameninta, cu bataia, il injura zilnic, sare sa il loveasca, am vorbit si cu patronul firmei si l-am rugat sa ia masuri, si nimic. V-as ruga sa imi dati un sfat, sa stiu cui sa ma adresez. multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc pentru raspuns, patronul nu vrea sa renunte la fiul meu, aceasta colega nu stiu de ce nu il suporta, probabil si diferenta de varsta, noi , familia am decis sa isi de totusi demisia, pentru ca nu am dori sa aiba nimeni de suferi. Cert este ca am auzit o rnregistrare pe telefon pt ca l-am rugat sa o inregistreze, si it se face pielea de gaina cand auzi ce spune.
Aveti grija cu acele inregistrari ca nu pot fi folosite decat in anumite situatii.