avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Documente cetatenie romana
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Documente cetatenie romana

sotul meu e italian si sintem casatoriti de 5 ani cu domicilul in italia ce documente trebuie pt cetatenia romana?
Cel mai recent răspuns: Bogdan Mitran , Consilier juridic 12:18, 7 Octombrie 2015
Buna ziua,

O sa gasiti lista de documente si preocedura pe siteul autoritatii nationale pentru cetatenie!
O simpla cautare pe google este de ajuns!

O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divortul cu un cetatean italian cristina ilin cristina ilin buna ziua ,ma numesc Cristina M am casatorit in italia in 2002 cu un cetatean italian <ne am casatorit in primarie cu un fel de contract in care era ... (vezi toată discuția)
De ce sunt obligata sa prezint certificatul casatorie la ambasada romana? cameliaincinelli cameliaincinelli BUNA ZIUA! SUNT ROMANCA DAR DE 13 ANI TRAIESC DOAR IN ITALIA CU DOMICILIUL STABIL IN ITALIA ,SOTUL MEU E ITALIAN.SPECIFIC NU MAI AM BULETIN ROMANESC SI NICI ... (vezi toată discuția)
Documente cetatenie italiana gabrielag13 gabrielag13 Buna ziua . Se poate sti care sunt documentele pentru obtinerea cetateniei italiene ? Cum sunt aproape sigura ca trebuie certificatele de nastere , trebuie ... (vezi toată discuția)