Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concurs

Conditiile pt participarea la unconcurs de inginer sp.ultima treapta si gradatie sunt enumerate in anunt.
Se prezinta un candidat care nu are diploma de inginer ,are diploma de subinginer.
Secretarul de concurs a primit dosarul - era in masura sa refuze -si urmeaza selectia dosarelor.Comisia va hotara....
Sunt norme prin care s-a facut echivalarea , subinginerilor ?!

~ Conținut șters la cerere ~
Nu s-a facut nicio echivalare a studiilor de subingineri .

Ce conditii se mentioneaza in anunt?
Pe langa conditiile generale, conditiile specifice sunt : absolvent cu diploma de licenta in specialitate,cunostinte opere PC, 6 ani si 6luni vechime in secialitate.
Postul de inginer specialist in cadrul biroului administrativ.
Concursul se organizeaza conf HG nr. 286/2011
Din ce spuneti dvs, nu se face distinctie intre SSD si SD sau intre ciclu I si ciclu II Bologna.
Da, nu face distinctie. Diploma este de subinginer -examen sustinut in anul 1989.
Nu este de inginer -post scos la concurs ......