Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Iesire din indiviziune

O vecina a deschis un proces pentru iesirea din indiviziune cu care am fost toti de acord dar dupa vreo 7-8 de procese procesul s-a terminat, persoanei nu ii convine sentinta si nu vrea sa achite taxa de intabulare la CF. Mentionez ca ea a cerut si primit cheltuieli de judecata. Eu doresc sa inscriu sentinta in CF dar nu stiu cum pot proceda: o pot constrange sa achite partea ei de taxa la CF care trebuie achitata integral pentru toate parcelele rezultate sau e nevoie sa achitam noi ceilalti apoi sa ne primim banii inapoi in urma unui proces? A avut cineva asa un caz?
olimiha, utilizator
Buna ziua,
Daca nu este deacord cu plata va trebui sa o actionati in instanta.
Daca nu este ea deacord cu sentinta de ce nu a utilizat cxaile de atac avute la diuspozitie?
A utilizat toate caile de atac avut la dispozitie, insa ceea ce dorea dansa era sa suportam noi, cei cu parcela cea mai mica toata servitutea de trecere ceea ce nu e legal.