Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita cu cardul de salariu blocat
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita cu cardul de salariu blocat

Buna ziua,
Am efectuat un credit de nevoi personale in anul 2005 in valoare de 17.000 ron.
Avand probleme de sanatate, nu am mai platit din anul 2009.
M-a preluat o firma de recuperare, am platit si la ei plus dobanda si comisioanele pe care si le-au pus, pana in anul 2013.
Mai aveam de plata 3400 ron, insa m-au dat si ei in judecata ptr ca am intarziat, si acum am de plata 24.000 ron.
Cum au reusit sa ajunga la asa o mega suma in condditiile in care am platit la BCR 3 ani plus la Kruk 4 ani.
Ce ma sfatuiti sa fac, deoarece acum am cardul blocat si mi se retine lunar 600 ron.inepand cu luna nov 2014.
Va multumesc anticipat.
Singura posibilitate este sa depuneti o contestatie la executare la judecatoria de la domiciliul dvs. Depuneti la executor o cerere prin care solicitati informatii privind cuantumul debitului pe care il aveti de achitat si faceti apoi contestatie in 15 zile de la data la care va comunica in scris raspunsul.