avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita cu cardul de salariu blocat
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita cu cardul de salariu blocat

Buna ziua,
Am efectuat un credit de nevoi personale in anul 2005 in valoare de 17.000 ron.
Avand probleme de sanatate, nu am mai platit din anul 2009.
M-a preluat o firma de recuperare, am platit si la ei plus dobanda si comisioanele pe care si le-au pus, pana in anul 2013.
Mai aveam de plata 3400 ron, insa m-au dat si ei in judecata ptr ca am intarziat, si acum am de plata 24.000 ron.
Cum au reusit sa ajunga la asa o mega suma in condditiile in care am platit la BCR 3 ani plus la Kruk 4 ani.
Ce ma sfatuiti sa fac, deoarece acum am cardul blocat si mi se retine lunar 600 ron.inepand cu luna nov 2014.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Iulia Blaja , Avocat 13:59, 29 Octombrie 2015
Singura posibilitate este sa depuneti o contestatie la executare la judecatoria de la domiciliul dvs. Depuneti la executor o cerere prin care solicitati informatii privind cuantumul debitului pe care il aveti de achitat si faceti apoi contestatie in 15 zile de la data la care va comunica in scris raspunsul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar de executare card de credit bcr sorinviz1 sorinviz1 Buna seara, As dori sa intreb daca impotriva BCR si Kruk Romania as avea posibilitatea sa castig in instanta, intrucat banca (prin executorul judecatoresc ... (vezi toată discuția)
Executare silita Dana_Abarjan Dana_Abarjan Buna ziua, Am nevoie de un sfat. Am facut un credit in 2008 de 17.000 de lei la BCR, din care am platit 9.600 de lei, dar am ramas fara loc de munca in ... (vezi toată discuția)
Bună seara. am primit de la executorul judecătoresc somație ... caef caef Bună seara. Am primit de la executorul judecătoresc somație imobiliară cu titlu executoriu pentru un credit de nevoi personale luat în 2006. Ce pot face? (vezi toată discuția)