Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatia de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatia de somaj

Buna dimineata,

Intrbarea mea este ,daca ai avut contract cu o firma din alt oras decat cel de resedinta si toate darile catre stat au fost oprite in orasul de unde era firma imi trebuie acte in plus ca sa iau somaj in orasul de resedinta(decat cele enumerate pe site)?
Actele necesare pentru inregistrarea la Agentia de Somaj sunt aceleasi indiferent de locul de munca sau de domiciliul sau resedinta dvs.