Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare firma

Buna ziua.am suspendat activitatea firmei pentru o perioada de 3 ani.Ce nu inteleg ca am platit suma de 514,35 lei.45,00 lei declaratie tip model 1,2,3-31,00 lei fond buletin Legea 85/2014(10%)-155,00 lei fond lichidare Legea 85/2014(50%)-220,00 lei mentiune complexa PJ-45,00 lei mentiune simpla PJ-18,35 lei multiplicare si transmitere documente.In total 514,35 lei.daca puteti sa-mi spuneti ce reprezinta mentiunea complexa si daca trebuia sa platesc atatia bani in total.Prima data cand am intrebat cat ma costa suspendarea,raspunsul era ca in jur de 200,00 lei si pe forum vad ca suma este intre 200,00-300,00 lei.Va multumesc
Buna ziua. Ati reusit sa obtineti raspunsul la intrebarea dvs. in alta parte? M-ar interesa si pe mine sa stiu cat am de platit daca doresc sa suspend activitatea unei firme. Pe site-ul ONRC taxele enumerate sunt mult mai mici in comparatie cu ceea ce ati precizat dvs. De asemena pe site-ul ONRC scrie ca se plateste si o taxa de publicare in Monitorul Oficial. Ati platit o astfel de taxa? Ce cuantum? Mutumesc