avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare firma

Buna ziua.am suspendat activitatea firmei pentru o perioada de 3 ani.Ce nu inteleg ca am platit suma de 514,35 lei.45,00 lei declaratie tip model 1,2,3-31,00 lei fond buletin Legea 85/2014(10%)-155,00 lei fond lichidare Legea 85/2014(50%)-220,00 lei mentiune complexa PJ-45,00 lei mentiune simpla PJ-18,35 lei multiplicare si transmitere documente.In total 514,35 lei.daca puteti sa-mi spuneti ce reprezinta mentiunea complexa si daca trebuia sa platesc atatia bani in total.Prima data cand am intrebat cat ma costa suspendarea,raspunsul era ca in jur de 200,00 lei si pe forum vad ca suma este intre 200,00-300,00 lei.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: adrianadamian2009 , utilizator 16:02, 24 Martie 2016
Buna ziua. Ati reusit sa obtineti raspunsul la intrebarea dvs. in alta parte? M-ar interesa si pe mine sa stiu cat am de platit daca doresc sa suspend activitatea unei firme. Pe site-ul ONRC taxele enumerate sunt mult mai mici in comparatie cu ceea ce ati precizat dvs. De asemena pe site-ul ONRC scrie ca se plateste si o taxa de publicare in Monitorul Oficial. Ati platit o astfel de taxa? Ce cuantum? Mutumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuielile suspendarii unei srl Tiblan Tiblan Daca cineva ma poate ajuta.Cat costa suspendarea activitatii unei firme.Eu am platit 514,35 lei si m-i se pare exagerat de mult.Cand m-am interesat au zis ca ... (vezi toată discuția)
Cost suspendare activitate srl bianca27 bianca27 Buna ziua, Aveti idee care sunt costurile la ONRC pt suspendarea acttivitatii SRL? Multumesc! (vezi toată discuția)
Somatie furnizor de energie electrica LuminitaT LuminitaT Buna ziua.Va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.Problema mea a inceput cand, in calitate de persoana juridica, am incheiat cu Enel un contract de ... (vezi toată discuția)