Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Vanzare masina - se pot incasa EURO?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Vanzare masina - se pot incasa EURO?

Buna ziua,

Intentionam sa vindem masina si am dori sa incasam EURO in contul din banca. Este posibil sau legea ne obliga sa incheiem contractul si formalitatile de plata in RON?
De asemenea, ce taxe si impozite se platesc la aceasta tranzactie si de catre cine?
Va multumesc!
doamna puteti lua bani si in ieny japonezi ,si in lire sterline
despre impozit nu stiu ce sa va zic dar eu cand am cumparat masina(3000 euro) nu am p'latit nimic la primarie,am platit doar actele de vanzare cumparare.
daca santeti dealer de masini ar trebui sa platiti tva si impozit pe venit