avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata

Am rugamintea daca ma puteti ajuta intr-o nelamurire: un salariat solicita acordarea a 6 luyni de concediu fara plata. Poate face o singura cere pentru toata perioada sau succesiv pentru 3 luni si dupa alta cerere pentru 3 luni?
Mentionez ca nu exista contract colectiv de munca>

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:34, 19 Noiembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Poate face o singura cerere pentru toata perioada cat doreste CFP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara salar spidy spidy salutare am tot citit aici pe forum despre concediu fara salar dar nu am gasit ceva ce sa ma ajute pe mine.Mama mea lucreaza in cadru unui spital municipal din ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata mireille_is mireille_is Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o informatie..daca o persoana angajata pe perioada determinata pe un post de asistent medical doreste sa isi ia ... (vezi toată discuția)
Ajutor : concediu fara salariu ! paulungureanu paulungureanu Se poate solicita concediu fara salariu, pe o perioada determinata sau nedeterminata, de la societatea la care sunt angajat cu CIM perioada nedeterminata, si ... (vezi toată discuția)