Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Cost trafic roaming nespecificat
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Cost trafic roaming nespecificat

Buna ziua,

Am calatorit de curand intr-o tara din Asia unde am primit un mesaj de informare asupra tarifelor roaming in care costul de trafic internet nu a fost specificat.

Am consumat 20 de MB de trafic internet in roaming pentru care trebuie sa platesc peste 200 de euro (costul fiind de 11eur/MB). Exista justificare legala asupra neinformarii despre costurile internet in roaming care m-ar ajuta sa contest acest cost?

Multumesc,
Florin
~ Conținut șters la cerere ~