avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stare incompatibilitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stare incompatibilitate

Sunt directorul unei firme, srl, care are asociat unic un consiliu local. Sotia mea î-mi poate tine evidenta contabila cu c.i.m. de 4 ore
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:30, 26 Noiembrie 2015
Nu este o situatie de incompatibilitate, ci cel mult un conflict de interese.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate sau conflict de interese?? AFANFANA AFANFANA In consiliu de administratie al unei scoli, Viceprimarul este numit de catre Consiliu local reprezentantul acestuia ,Director al scoli si presedinte al ... (vezi toată discuția)
Membru fondator la 2 asociatii Anaj Anaj Buna ziua, am cateva neclaritati, poate reusim sa le clarificam, astfel: 1. O peroana fizica poate fi membru fondator si presedinte, in acelasi timp, la 2 ... (vezi toată discuția)
Conflict de interese? ciribasa ciribasa Reprezint o forma asociativa ONG si ocup functia de consilier local, doresc sa stiu daca este coflic de interese? va multumesc! (vezi toată discuția)