avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumulare pensie militara cu salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumulare pensie militara cu salar

Buna ziua
Am un caz mai deosebit : dorim sa angajam un pensionar din sistemul militar ( art53 L 164/). Dinsul are pensie de serviciu pentru activitatea depusa ( vechime ani si 3 luni).
Ce obligatii am in acest caz ? Trebuie sa anunt undeva faptul ca il angajam ?

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:08, 9 Decembrie 2015
Nu se anunta nicio institutie , in acest sens.

Se va depune/transmite la ITM doar REVISAL-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand pot iesi la pensie? pensie militara sau civila? iurcut dumitru iurcut dumitru sunt nascut in octombrie 1955 alucrat 2.5 ani in viata civila dupa care am fost cadru militar 17 ani cu tot cu stagiu militar si scola militara in 1993 am ... (vezi toată discuția)
Pensie militara anticipata partial si salariu nico65 nico65 as dori sa stiu daca mai pot continua activitatea in conditiile in care sunt pensionat anticipat partial in sistemul militar si incadrat cu contract de munca ... (vezi toată discuția)
Pensie militarã pentru urmaºi catalincst catalincst Un fost coleg, pensionar militar, a decedat. Aş dori să aflu, în sprijinul familiei, de unde se poate ridica ajutorul de înmormântare şi care este ... (vezi toată discuția)