Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumulare pensie militara cu salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumulare pensie militara cu salar

Buna ziua
Am un caz mai deosebit : dorim sa angajam un pensionar din sistemul militar ( art53 L 164/). Dinsul are pensie de serviciu pentru activitatea depusa ( vechime ani si 3 luni).
Ce obligatii am in acest caz ? Trebuie sa anunt undeva faptul ca il angajam ?

Nu se anunta nicio institutie , in acest sens.

Se va depune/transmite la ITM doar REVISAL-ul.