Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Gigacalorimetru pe scara
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Gigacalorimetru pe scara

Daca firma furnizoare de termoficare monteaza un gigacalorimetru si timp de 10 ani nu citeste gigacalorimetru si aplica pausalul si instanta refuza executarea silita, cum se recalculeaza costul termoficarii daca nu exista citiri?
vulturu39 a scris:

cum se recalculeaza costul termoficarii daca nu exista citiri?

Gigacalorimetrul prezinta un index total de consum,astfel ca,daca nu exista indexi succesivi consemnati lunar,nu se pot recalcula costurile
Timp de 10 ani,reprezentantii asociatiei nu au denuntat impunerea in sistem pausal?