avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie de conformitate vanzator vs garantie ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie de conformitate vanzator vs garantie facultativa producator ochelari vedere

Buna ziua,
As dori sa stiu ce perioada de garantie trebuie sa ofere vanzatorul pt un ochelar de vedere? Ramele de ochelar trebuie sa aiba garantie de 2 ani? Va rog daca imi puteti recomanda vreo pagina de informare.... Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters277082 , utilizator 15:32, 17 Decembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul la asigurarea in romania a service-ului pentru un produs cumparat in romania laur50 laur50 Am cumparat in Romania un ultrabook care s-a defectat la 3 zile de cand a iesit din garantie. Nici vanzatorul si nici reprezentanta in Romania a ... (vezi toată discuția)
Garantia produsului final si a componentelor Andrei_78 Andrei_78 Buna ziua. Acuma 4 ani am cumparat un laptop si evident i s-a dus acea garantia de 2 ani. Problema este ca deja mi s-a stricat placutele RAM, iar firma ... (vezi toată discuția)
Refuzare garantie bizarre bizarre Buna seara! Am achizitionat de la o firma o pereche de ochelari de vedere, dar care in decurs de 3 luni s-au dovedit a avea anumite vicii ascunse(un brat se ... (vezi toată discuția)