Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cai de atac art. 335
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cai de atac art. 335

Buna seara, am si eu o intrebare . Sper ca cineva sa imi poata raspunde. Daca se presupune ca o persoana a condus un autovehicul fara a poseda permis de conducere si a primit pedeapsa de 1 an , cum poate ataca aceasta hotarare ? tinand connt ca el inainte de aceasta fapta a mai avut si o alta fapta de 1 an si 2 luni pt fals asta fiind acum aproximativ 2 ani de zile. Astazi i sa dat o hotarare de condamnare la 2 ani si 2 luni , ar avea vreo sansa sa atace aceasta hoatrare? Tinand cont de faptul ca are 3 minori sub intretinere iar tatal fiin singurul care munceste si intretine aceasta famile? Va Multumesc din suflet celor care ma puteti ajuta macar cu un sfat.
Sentintele pot fi atacate cu apel.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
A fost condamnat definitiv? unde este data solutia? si vi s-a comunicat hotararea la domiciliu?
si ce se face la acest apel? Imi cer mii de scuze ca sunt insistenta dar daca mi-ati putea da un sfat cum unde si cum sa procedam?
Am vazut hotatarea pe net, inca nu a venit la domiciliu , dar scrie tot acolo in hotararea pe care am vazuto ca are drept la apel in termen de 10 zile Unde se va face apelul? Si ce va urma de acum in colo? Vin si sarbatorile si ma gandesc se va interesa cineva sa ne rezolve problema?
puteti da nr. de dosar? Oricum faceti apel in 10 zile de la comunicarea hotararii acasa. Trebuie facut apel si depus la Judecatorie.