Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Spor de 25% care se acordă persoanelor care au lucrat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Spor de 25% care se acordă persoanelor care au lucrat în gr. II

Am lucrat în grupa a II-a de muncă timp de 5 ani și 7 luni, iar cu data de 01.01.2010 am fost pensionat, cu pensie de invaliditate gr. II. Cu data de 01.01.2015 am fost pensionat pentru limită de vârstă. Vă rog să-mi comunicați dacă eu voi beneficia de sporul de 25%, care se aplică de la 01.01.2016, pentru perioada lucrată în gr. II.
Nu.
De ce? Vă rog mai explicit. Conform cărui art. din ce act normativ.
Ati primit majorarea la deschiderea drepturilor la pensie de invaliditate(2010) prin aplicarea O.U.G.209/2008.
O gasiti mentionata in decizie.
Mulțumesc.