Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum poate deveni partener un investitor la un site web ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum poate deveni partener un investitor la un site web din punct de vedere juridic?

Buna ziua pur si simplu m-ar interesa cum as putea sa impart dreptul de proprietate al unui website cu un alt investitor! Motivul este lesne de inteles, pentru a putea deveni mai puternici! Intrebarea e ce document statutar ar trebui intocmit si unde anume? Mai mult aveti vreun model in acest sens?
Va Multumesc.
se acorda actiuni, in cota dorita , in societatea comerciala care il exploateaza sau detine. daca este exploatat sau detinut catre o persoana fizica, se aloca printr-un act notarial dreptul de folosita , exploatare si altei persoane in cota stabilita contracost sau cu titlu gratuit.
Multumesc mult!