Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cui adresez plangerea prealabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cui adresez plangerea prealabila

buna ziua
in cazul in care am facut o cerere catre Judecatoria X pt eliberarea unui document aferent unui dosar solutionat, si nu am primit raspuns, carei instante trebuie sa ma adresez cu plangere prealabila prevazuta in Legea 554/2004 - legea contenciosului administrativ ?
merci
Catre prim-grefier sau catre presedintele judecatoriei X.

Depinde cui i-ati adresat cererea respectiva.
multumesc pt rapunsul prompt
cererea a fost adresata Judecatoriei X, prin registratura