avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA cum se deduce la schimbarea codului caen?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA cum se deduce la schimbarea codului caen?

BUNA ZIUA,

O FIRMA CARE ESTE PLATITOARE DE TVA ISI SCHIMBA CODUL CAEN SI DISPARE DIN FATA CUI -LUI RO.

DOMENIUL DE ACTIVITATE SCHIMBAT DIN IMPORT -EXPORT IN SERVICII MEDICALE

FIRMA RESPECTIVA ACCESEAZA FONDURI EUROPENE SI IMPLEMENTEAZA UN PROIECT IN INTERVALUL ACELUIASI AN FISCAL 2015.

INTREBAREA ESTE URMATOAREA:

1.DACA SI CUM INREGISTREAZA TVA-UL AFERENT PROIECTULUI U.E.??
2 LA INCHIDEREA ANULUI EVIDENTIAZA IN CONTABILITATE TVA COLECTAT PANA LA PROIECT SI ADUNA SAU NU CEL DIN ACTIVITATEA PROIECTULUI?


MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU LAMURIRI SI RASPUNS!

Alte discuții în legătură

Am certificat nou de inregistrare fiscala, ce fac cu cel vechi? lorella lorella Buna ziua, am obtinut un certificat nou de inregistrare fiscala, intrucat nu eram platitor de TVA, iar acum sunt, si am acelasi CIF, dar cu RO in fata. Cel ... (vezi toată discuția)
Finantare gana gana exista vreun program care sa finanteze un proiect in valoare de aproximativ 10 mil de euro? (vezi toată discuția)
Tva -insolventa lenareg lenareg Daca firma este in insolventa se mai inregistreaza TVA deductibil si colectat ?Se mai depune decont de TVA? Daca nu de mai inregistreaza TVA-ul ce fac cu el, ... (vezi toată discuția)