Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita apartament neintabulat
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita apartament neintabulat

Buna ziua.
Se poate executa silit un apartament daca acesta nu este intabulat?
Cine va cere intabularea pentru a obtine nr CF si nr cadastral?

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Si atunci cum se efectueaza notarea in carte funciara , daca carte funciara nu avem, ca nu e intabulat ?
Primul pas in urmarirea unui imobil este cf art 829 C. pr. civ, notarea in carte funciara a urmaririi .