Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de comodat intre mine ( persoana fizica) si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de comodat intre mine ( persoana fizica) si firma mea

Am inchiriat o vila pentru a deschide o cresa , contractul este inregistrat la Anaf. Cand m am dus cu dosarul la registru comertului doamna mi a spus ca trebuie sa mai fac un contract sau comodat intre mine pers fizica si firma mea , unde sunt unicul administrator. In cazul acesta pot sa specific in contract ca imi opresc o camera pentru a locui in ea sau trebuie sa inchiriez toata vila pentru cresa ? Multumesc pentru timpul acordat, o zi buna !:O
Ca sa nu gresim.

Ce ati solicitat exact la ORC si care au fost observatiile lor ?
In contractul de comodat, proprietarul poate sa prevada ca ofera spre folosinta gratuita societatii o anumita suprafata (o camera, 2 camere, etc) astfel incat in functie de structura vilei sa va ramana si dvs o camera