Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Stabilirea taxei si impozitului
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Stabilirea taxei si impozitului

Coform clauzelor noului Cod Fiscal, in cazul in care un proprietar deschide un magazin in propria casa, cine si cum stabileste suprafata pentru care urmeaza sa se plateasca impozitul ?
Proprietarul cand solicita autorizarea obiectului de activitate,precizeaza si suprafata spatiului
unde urmeaza sa desfasoare activitatea,suprafata care nu va avea destinatie rezidentiala