Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... facilitati in cazul adoptiei unui copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

facilitati in cazul adoptiei unui copil

de ce facilitati beneficiaza o persoana salariata in cazul adoptarii unui copil cu virsta pina in 2 ani? ( pentru un instructaj prealabil, etc ..... )
1. Puteti solicita concediu crestere copil (CCC) pana la varsta de 2 ani.

2. Solicitati amanunte de la AJPIS sau direct de la ANPIS, pe e-mail, la: anps@prestatiisociale.ro