Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Plan de reorganizare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Plan de reorganizare

Buna ziua, va rog sa-mi spune-ti care sunt pasii de urmat in intocmirea planului de reorganizare?
Buna ziua !
Gasiti modele de planuri pe internet, vedeti ce capitole trebuie sa contina si il scrieti conform datelor dvs.
Totusi, intocmirea planului trebuie sa aiba la baza o analiza riguroasa a tuturor elementelor de patrimoniu si a posibilitatilor reale de a respecta ceea ce va propuneti, de a duce reorganizarea pana la capat, astfel incat chiar sa salvati firma si nu sa il faceti intr-o doara ! Este un element cheie, foarte complex si sensibil si cred ca cel mai bine e sa apelati la un expert/ consultant.