Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Teapa pe Olx
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Teapa pe Olx

Salut. Mi am cumparat un "telefon" de pe olx . toate bune si frumoase pana cand a ajuns coletul . trebuia sa primesc un s2 dar in colet era un telefon antic care nu valoreaza nici 50 de lei . am numele si adresa individului . am conversatiile pe olx si coletul dar nu recunoase ca mina dat teapa si spune ca vreau sa fav bani dupa el.

Intrebarea mea este ... Daca vreau sa actionez in instanta, screen shooturile in care spune ca trebuie sa primesc un s2 reprezinta o dovada solida care sa ma ajute sa castig procesul?
Stiti pe cine sa dati in judecata? Ca asa pot spune si eu pe OLX ca ma numesc Popescu Ghe. si ca domiciliez in Pascani.

Parerea mea e ca dandu-l in judecata pierdeti timp, nervi si bani. Nu cred ca va va plati banii inapoi, nici macar in cazul in care ar fi condamnat la plata.

Treceti pe la Politie si depuneti o plangere, dar sunt slabe sanse sa se rezolve. Plus ca Politia nu e agentie de recuperat banii platiti escrocilor.
Sa-i treceti la pierderi si pe viitor "LIVRARE CU VERIFICARE" !