Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Taxe si impozite proprietati imobile cetateni ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Taxe si impozite proprietati imobile cetateni rezidenti in UE

Un cetatean, al unui stat din UE care are domiciliul in statul respectiv dar are si rezidenta ( certificat eliberat de autoritatile romane) in Romania si care isi plateste aici taxele si impozitele in Romania, intra sub incidenta acestui act normativ ?
Multumesc, anticipat !
Care act normativ? Pe scurt, cine domiciliaza in tara A si are proprietati in tara B trebuie sa tina cont de: legile tarii A, legile tarii B, acordurile contra dublei impozitari intre tarile A si B. Atentie ca acordurile contra dublei impozitari sunt complicate!