avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... MAXIME IN LIMBA ROMANA.
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

MAXIME IN LIMBA ROMANA.

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.
Albert Schweitzer
Cel mai recent răspuns: trope_doi , utilizator 02:41, 22 Februarie 2010
Te iubesc si te voi iubi toata viata ,iar daca si dupa moarte oamenii iubesc , atunci te voi iubi pentru totdeauna.
Dante AligheriB-)
Ai invins ? Continua! Ai pierdut ? Continua! (Pierre de Coubertin)
Cunoaste-te pe tine insuti! (Platon)
Sa nu te certi cu oamenii mai mult decat cu tine insuti. (Lucian Blaga)
Sa te fereasca Dumnezeu de cei care au doar convingeri si nici o indoiala! (Tudor Octavian)
Un simbol isi are evidenta sa. Un simbol care are nevoie de argumente nu e valabil. (Lucian Blaga)

Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite. (nu stiu cine)
Dintre toate zilele, pierduta e aceea in care nu ai ras. ( Chamfort )
Libertatea nu este dreptul de a face ceea ce vrem, ci ceea ce se cuvine( Abraham Lincoln)
Soarta e o prapastie in care cadem numai daca privim prea mult in ea!
Lucian Blaga
8. Nu exista tortura mai nemarginita pentru om ca propriile ganduri.
John Webster
9. La sfarsitul fiecarei zile socoteste nu ceea ce altii au facut fata de tine, ci ceea ce tu ai facut fata de altii.
N. Iorga


Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda. Herbert Agar
Nu e atit de important ceea ce nu stiu oamenii, cit este de important ceea ce stiu atit de bine si nu este adevarat. Josh Billings
Cea mai obisnuita minciuna este aceea pe care ne-o spunem noua insine. Friedrich Nietzshe

Alte discuții în legătură

Monologul lui dumnezeu MIHAI GRIGORE MIHAI GRIGORE [b]Monologul Lui Dumnezeu [/b]:) \"M-am uitat la tine cand te-ai trezit de dimineata. Asteptam sa-mi spui doua trei cuvinte, multumindu-Mi pentru cele ce ti ... (vezi toată discuția)
In memoriam octavian paler  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [b]“Tăcerea egală cu toate cuvintele”, sau redobândirea Inocenţei[/b] [quot][i]Undeva în urma noastră trebuie să fie o insulă unde ... (vezi toată discuția)
Citate si poezii de dragoste ContSters74561 ContSters74561 • Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire... • Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi ... (vezi toată discuția)