Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract comodat - autentificare/inregistrare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract comodat - autentificare/inregistrare

Buna ziua,

Contractul de comodat incheiat intre o persoana fizica si o persoana juridica, in care se prevede doar obligatia ca persoana juridica sa plateasca utilitatile, este nevoie sa fie autentificat sau inregsitrat la o autoritate ?
In cazul unui raspuns afirmativ, va rog sa precizati unde trebuie inregistrat.

Multumesc.
Buna Seara
Contractul de comodat nu trebuie neaparat autentificat la notar. Poate fi incheiat sub semnatura privata.