Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale decizie plata accesorii
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

decizie plata accesorii

Am primit in ianuarie 2016,o adresa dela AJFP prin care m-i se cere sa achit o suma de 103 lei ca plata accesorii ,pentru ca zic ei nu am platit diferente de impzit in anii 2003-2006,in urma declaratiilor de venit global.Au trecut aproape 10 ani.Nu am primit nici o notificare ca as fi dator.Ce sa fac?Imi poate spune cineva?
Buna ziua,
Daca sunteti nelamurit, va trebui sa mergeti sa va explice ei. Accesoriile sunt penalitati de intarziere si dobanzi...dar debitul? daca este asa de vechi, (de peste 5 ani) ar trebui sa fie prescris. Trebuie sa vedeti ce reprezinta acel debit dupa care se cer accesoriile...mai ales ca pana acum in 31 martie anul curent, daca achitati puteti beneficia de reducerea accesoriilor.
multumesc!...debitul zic ei provine din diferente dela declaratii de venit global din anii 2003-2006....eu din 2006 sunt mutat din acel oras....