Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificare ISO9001
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificare ISO9001

Se poate certifica, ISO 9001 si 14001, o societate comerciala care a fost infiintata de o luna, fara activitate?
Daca nu aveti activitate, atunci ce anume doriti sa certificati ISO ?
O asemenea certificare inseamna ca o organizatie, prin tot ceea ce face, este orientata catre calitate, catre clienti, catre atingerea obiectivelor, are proceduri interne clare si responsabili desemnati pentru o gestionare eficienta a proceselor, etc.
Concluzia e ca trebuie sa functionati mai intai de a va certifica.