Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se poate face plata esalonat la Circa Financiara?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se poate face plata esalonat la Circa Financiara?

Buna ziua! Am pierdut un proces cu MApN si mi-a venit de plata suma de 32000 de lei, reprezentand cheltuieli de scolarizare. Specialistii de acolo mi-au spus ca trebuie sa platesc integral nu esalonat. Stie cineva vreun articol de lege in baza caruia pot sa platesc esalonat?
Va multumesc!
Plata sumelor datorate in urma hotararii judecatoresti poate fi esalonata cu acordul partilor, din cate stiu eu.
Mai multe o sa va poata spune un specialist de pe forum.