avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Formulare anexate la bilant ong
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Formulare anexate la bilant ong

Ce se anexeaza in forma scanata la bilantul ong la 31.12.2015
Este necesar si raport de cenzor, declaratie presedinte, etc
multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 20:56, 12 Martie 2016
Balanta, raportul cenzorului numai daca aveti de la 15 membrii in sus, raportul presedintelui si procesul verbal al adunarii generale a ong in care s-a discutat si aprobat bilantul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant ong 2011 Alis07 Alis07 Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea situatie.Arhiva zip cu documentele scanate(raportul presedintelui,raportul cenzorilor,bilantul etc) trebuie sa cuprinda si ... (vezi toată discuția)
Bilant contabil ong elis2014 elis2014 Am un ONG care nu are contabil angajat, nici activitate nu are. Dar are cenzor numit prin statut. Este suficient daca semnaza cenzorul si administratorul ... (vezi toată discuția)
Bilant ong marinus_tl marinus_tl Buna seara,am un ong din 2011 pe care doar l-am infiintat si trebuie sa depun bilant pe 2011 si 2012 ma puteti ajuta -ce versiuni trebuie sa completez si ce ... (vezi toată discuția)