Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum inregistrez masina si pe numele meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum inregistrez masina si pe numele meu

Buna ziua.
In urma divortului, masina, bun comun, a ramas pe numele lui. Nu am facut partaj si intentionam sa folosim masina in comun, dar masina ramane la mine
Insa am constatat ca la primarie masina figureaza doar pe numele lui, si ar putea-o vinde fara probleme.
Cum fac sa fiu inregistrata ca si coproprietar?
Multumesc,
Nu exista aceasta posibilitate pentru bunurile mobile.

Va trebui sa faceti partajul.
Faceti partajul dupa care veti hotari in proprietatea cui ramane bunul mobil