avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum inregistrez masina si pe numele meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum inregistrez masina si pe numele meu

Buna ziua.
In urma divortului, masina, bun comun, a ramas pe numele lui. Nu am facut partaj si intentionam sa folosim masina in comun, dar masina ramane la mine
Insa am constatat ca la primarie masina figureaza doar pe numele lui, si ar putea-o vinde fara probleme.
Cum fac sa fiu inregistrata ca si coproprietar?
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:44, 14 Martie 2016
Nu exista aceasta posibilitate pentru bunurile mobile.

Va trebui sa faceti partajul.
Faceti partajul dupa care veti hotari in proprietatea cui ramane bunul mobil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt intre soti Crinutza777 Crinutza777 Buna ziua am,va rog fr sa imi spuneti si mie daca mama mea care este in divort *nu s-a pronuntat divortul* cu tatal meu este acuzata de furt intre soti,are ... (vezi toată discuția)
Cum putem înmatricula mașina pe care i-am cumpărat-o fiicei noastre fără să fie nevoie de semnătura fostului ei soț? fabi_arina fabi_arina Din ianuarie 2019 fiica mea s-a despartit in fapt de sotul ei dar a depus actele de divort la notar pe data de 19,08.2019. In luna iunie 2019 eu si sotul meu ... (vezi toată discuția)
Evacuare bunuri infoadrian infoadrian Buna ziua, Va rog foarte mult sa imi dati o solutie la o problema care o am. In prezent sunt intr-o actiune de divort intentata de mine sotiei. Detinem un ... (vezi toată discuția)