Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere

In urma cu un an am incheiat un contract de intretinere cu o batrana in schimbul apartamentului pe care il detine.Pe langa obligatiile stipulate in contract respectiv asigurare hrana si medicamentatie ,am platit si intretinerea ei (locuieste singura ) factura la energie,factura la cablu,factura la telefonul mobil,locul de veci pe langa alte multe servicii si pofte care nu intrau in obligatia noastra. Acum batrana sub diferite pretexte nu mai ne lasa sa ne achitam de obligatiile contractuale ,nici macar la usa ei nu ne mai primeste si doreste sa atace actul in instanta pentru a redeveni proprietara dupa ce am cheltuit multi bani ,timp,etc Care este calea pe care trebuie s-o urmez si ce sanse de reusita am ? Multumesc tuturor celor ce imi raspund
Incercati sa mergeti de mai multe ori la usa persoanei respective insotiti de alte persoane pentru a putea dovedi in cadrul unui eventual proces prin proba testimoniala ca ati dorit sa va indepliniti obligatiiile contractuale prezentandu-va cu cumparaturi la usa acesteia dar aceasta a refuzat sa accepte.