Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Cunosc o persoana nascuta in luna ianuarie 1959, are o vechime in munca de 17 ani si a nascut si a crescut 8 copii. Este vaduva de 15 ani. Ce posibilitati de pensionare are conform legislatiei actuale?
Limita de varsta sau pensie de urmas la 61 de ani si 4 luni.