Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Anularea unei sentinte penale definitive si irevocabila
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Anularea unei sentinte penale definitive si irevocabila

O sentinta penala definitiva si irevocabila,(proces verbal de punere in posesie de catre executor) poate fi anulata dupa 3-4 ani de o sentinta civila?

Va multumesc!
O hotarare irevocabila nu se poate schimba decat pe calea revizuirii si contestatiei in anulare .
Va Multumesc!
Dar,( eu acuma sunt chemat in instanta, proces civil pentru granituire), sentinta penala a fost definitiva irevocabila, a stbilit limita dintre proprietati, proces verbal de punere in posesie de Ex.jud. nu are niciu o valoare.? Ea a fost data in anul 2010 iar civilul deschis de vecin este de anul trecut!

Va multumesc